Bulut İnşaat Sahibi Temel Bulut Hakkında Nihai Karar!

Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, 130 kişiye maket üzerinden ev sattıktan sonra dairelerini vermediği iddiasıyla açılan dolandırıcılık davasında 316 yıl 3 ay hapis ve 1 milyon 275 bin TL adli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul’da Esenyurt ilçesinde Bulut İnşaat firması tarafından hayata geçirilecek projelerin maketten satışı sonrasında yapılmayan, temelleri dahi atılamayan inşaatlara para yatıran 130 mağdur tarafından dolandırıcılık davası açılmıştı. Aradan geçen süreçte dava devam ederken gelen son haber rekor ceza ile mahkeme süreci tamamlanmış oldu.

Tutuklu Yargılanıyordu

130 kişiye maket üzerinden ev sattıktan sonra dairelerini vermediği iddiasıyla açılan dolandırıcılık davasında, şirket sahibi Temel Bulut 316 yıl 3 ay hapis ve 1 milyon 275 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. Bulut’un oğulları ve akrabalarından oluşan diğer şirket yöneticileri ise, dolandırıcılık yaptıklarına dair kanıtların yetersizliğinden beraat etti.

Av. Penbe Üner Keskin: “Çok ciddi bir karar!”

2018 yılından beri cezaevinde olan ve tutuklu yargılanan Bulut İnşaat sahibi Temel Bulut hakkında verilen 316 yıl hapis cezası kararı ile ilgili olarak Avukat Penbe Üner Keskin, “Çok ciddi bir karar. Çünkü cezai karşılığı 316 yıl hapis demek, bu kadar çok mağdur demek.” şeklinde kararı değerlendirdi.

Menü