Şirket  Hukuki Danışmanlığı

Şirket hukuki danışmanlığı, özellikle işletmelerin birçok hukuki ihtiyaçlarını kapsar ve ortakların kendi şirketleri içinde nasıl hareket edebileceğini düzenler, bu da herhangi bir işletme için sağlam bir kurumsal hukuki danışmanlık hizmetinin neden gerekli olduğunu daha en başından kesinleştirir. Tedarikçi, yüklenici, bayi, distribütör, müşteri ve çözüm ortakları ve bunlarla yürütülen faaliyetlerin bağlı olduğu sözleşmeler ve anlaşmaların kapsamı , şirket hukuki danışmanlığı  almaktaki önemi ortaya koymaktadır. Hukuki danışmanlık almak, nasıl bir fayda sağlayacaktır. Şirket, olası hukuki uyuşmazlıklarda, güvenli bir hukuki alt yapı oluşmuş olacak ve şirket  maddi-manevi zarar görmeyecek, hukuki ihtilaflar daha aza inecektir.

Hukuki danışmanlık hizmeti kapsamında yaşanan sorunların dava aşamasına gelmeden çözülebilmesi, zaman, emek ve mali kaynakların optimum seviyede kullanılması en büyük hedefimizdir.

Şirket hukuk danışmanlığının özü, şirketlere ve kurumlara doğru kararları aldırtacak iyi bir fikir sunmakla birlikte, şirketlerin kişiler ve kurumlarla arasındaki münasebetlerde ortaya çıkabilecek hukuki sorunlarına, profesyonel, hızlı ve kalıcı çözümler sunabilmektir. Boran&Üner Hukuk Danışmanlığı olarak tüm yerli ve yabancı şirketlere  başta Genel Hukuk danışmanlığı olmak üzere İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İdare Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, İnşaat Hukuku, İmar Hukuku gibi konularda dava ve iş takibi ile danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Boran&Üner Hukuk Danışmanlığı profesyonel ve uzman avukatlarıyla, müşterilerimizin bakış açısını her zaman tam olarak anlamayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve farklı koşullar altında gerekli olabilecek her türlü hukuki hizmetleri sağlıyoruz.

 

Şirket Hukuki Danışmanlık Hizmetinin Faydaları

Şirketler için hukuki danışmanlık kapsamında müvekkillerimize isabetli kararlar alabilmeleri için farklı çözüm yolları ile birlikte, bu çözüm yollarının fayda ve zarar modellerini daha en başından belirleyerek en iyi tercihi yapmalarına yardımcı olmaktayız. Tüm hukuki uyuşmazlıkların, gerekmedikçe davaya dönüşmesini ve taraflar ile lüzumsuz çekişmeleri engellemek adına her türlü tedbir işlemlerini takip etmekteyiz.

Uluslararası Hukuk Danışmanlığı

İşletmeler lojistik, işçilik ücretlerinin yüksek olması, vergi politikaları, bürokrasi ve prosedürlerden dolayı yatırımlarını uygun buldukları ülkelere kaydırmaktadırlar. Ancak bunu yaparken birçoğunun ilgili ülkenin yasa ve yönetmelikleri hakkında yeterli fikir sahibi olmadıkları için gereksiz yere yatırım ve harcamalar yaptıkları, zaman kaybı yaşadıkları ve büyük ekonomik kayıpları olduğunu görüyoruz. Uluslararası faaliyet gösteren şirketlerin yeni pazarlarda yapmayı düşündükleri yatırımları, alanında uzman ve profesyonel avukatlar aracılığı ile yapmaları gerekmektedir. İnşaat şirketleri, enerji ve elektrik şirketleri, gayrimenkul yatırımcıları, uluslararası finans ve sigorta şirketleri, ithalat ve ihracat yapan şirketler, gıda ve temizlik şirketleri, eğitim ve sağlık kuruluşları, teknoloji ve elektronik şirketleri ve kamu hizmetleri alanında faaliyet gösteren çok uluslu veya yerel şirketlere hukuk danışmanlığı hizmetleri sunmaktayız.

 

Şirket Hukuki Danışmanlığı Nelerdir?

Müvekkillerimize, aşağıda sıralı alanlarda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Hizmetlerimiz sadece durum tespit çalışmaları yapmak, belge hazırlamak ve müzakere etmek, düzenleyici, kurumsal uygunluk çözümleri sağlamak, yapı önerileri veya giriş çıkış mekanizması ile sınırlı değildir; Müvekkillerimize baştan uca hizmet sağlamak için her zaman en fazla gayreti sunmayı taahhüt ediyoruz. Günümüzde şirketlerin gündelik ihtiyaç duydukları hukuki danışmanlık hizmetlerimizden bazıları;

  • Birleşme ve Devralmalar
  • Sözleşme Hukuku
  • Şirketler ve Ticaret Hukuku
  • İflas Hukuku ve Yeniden Yapılanma
  • İmtiyazlar ve Kamu İhaleleri
  • Anti-tröst ve Rekabet Hukuku
  • Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku
  • İstihdam ve İş Hukuku
  • Bankacılık, Finans ve Sigorta Hukuku
  • Marka tescil ve Patent Hukuku

 

Arabulucu Avukat Penbe Üner Keskin

 

Menü