TÜKETİCİ HUKUKU ALANINDA VERDİĞİ HİZMETLER

Tüketici Hukuku

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında tüketiciler ile satıcılar arasında imzalanan ön ödemeli satış sözleşmelerinden doğan tapu iptal tescil davaları (Ofisimiz , nezdinde Osmanlı İnşaat , Bulut İnşaat , Evviva Blt İnşaat , Fi-Yapı , Makrom , Di-Yapı , Vera Grup ünvanlı şirketlerin mağduriyet yaşattığı tüketicilerimize yıllardır hukuksal destek sağlamaktadır.) Tüketici Hukuku, Tüketici Hakları, Tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemesi konularında En İyi Avukatlar İstanbul arayışındaysanız, doğru yerdesiniz.

Ayıplı ürün satışından doğan uyuşmazlıkların takibi, Bankaların tüketicilerden haksız olarak tahsil ettiği bedellerin tahsili hususunda Tüketici Hakem Heyetlerine başvuruda bulunulması ,Tüketici Hakem Heyeti kararların icrasının gerçekleştirilmesi ve bu konudaki davaların açılması , Tüketici Yasasından doğan diğer tüm uyuşmazlıklar noktasında ofisimiz değerli müvekkillerimize hukuksal destek vermektedir.

Tüketici Hakları- Şikayet için Nerelere Başvurmalı?

Tüketiciler her ne kadar yaptıkları her alışveriş esnasında haklarının tam anlamıyla farkında olmasalar da, ayıplı bir ürünle karşılaştıkları zaman bu haklarını öğrenmek ve kullanmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama işler yasal seviyeye taşınmadığı sürece tüketicinin tek başına karşı tarafa bir yaptırımda bulunması mümkün değil. Bir alışveriş esnasında veya sonrasında doğan bu tarz problemleri yasal yollarla çözebilmek için başvurulması gereken yerler vardır. Bunlar Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi olabilir. Bunlardan hangisinin başvurulacak yer olduğu ise bölge statüsüne ve alışverişin finansal boyutuna göre değişiyor.

Ülkemizin Tüketici Kanunu ile garanti altına alınmış haklarınızın herhangi bir şekilde ihlal edildiğini düşünüyorsanız, hiç durmadan En iyi avukatlar İstanbul arayışına girmeniz çok normal. Tüketici Haklarınıza dayanarak başvuracağınız Tüketici Mahkemesi ve hakkınızı arayacağınız bu süreçte arkanızda yasal süreç takibini profesyonelce yapan bir avukata ihtiyacınız olacak. İşte bu ihtiyaç doğduğunda Av. Penbe Üner Keskin ve Boran & Üner Hukuk Bürosu sizin yanınızda.

Neden İyi Bir Avukat? Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemesi, Tüketici Hakları Konularında En İyi Avukatlar İstanbul

Sizin adınıza tüm süreçlerin yönetim ve denetimini yapmakla beraber, mesleki tecrübe ve profesyonelliğin getirdiği kalite ile müvekillerimizin değerli zamanlarından çalmıyoruz. Hukukun Ceza Hukuku, Aile Hukuku, İş  Hukuku ve Gayrimenkul Hukuku gibi diğer alanlarındaki profesyonelliğimizde Tüketici Hukuku ve En İyi Tüketici Avukatı konusunda da geri kalmıyor ve En İyi Avukatlar İstanbul arayışında olan müvekillerimize en iyi hizmeti sunuyoruz.

Neden Av. Penbe Üner Keskin?

  • Profesyonel ve kaliteli hukuk danışmanlığı hizmeti.
  • Sonuç ve çözüm odaklı analitik çalışma prensibi.
  • Dinamik çare alternatifleri.
  • Zaman-Performans ikilisini göz önünde bulundurarak çözüme gitme.