TAZMİNAT HUKUKU ALANINDA VERDİĞİ HİZMETLER

Tazminat Hukuku – Tazminat Davası

Borçlar Kanunu gereği sözleşmeye aykırılık nedeni ile tazminat, haksız fiil nedeni ile tazminat, özel sözleşme türlerine ilişkin ihtilaflar, maddi manevi tazminat, ticari satım sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıklar Tazminat Hukukundan doğan diğer tüm uyuşmazlıkların çözümü noktasında ofisimiz değerli müvekkillerimize hukuksal destek vermektedir. Tazminat Davası açmak isteyen veya süreci içinde bulunanların aradıkları ortak bilgiler Penbe Üner Keskin’de. İş Kazası Tazminat ve Manevi Tazminat Hakkında avukat danışma hizmeti arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Tazminat Hukuku – En İyi Tazminat Avukatı

Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde pamuk ve fındık tarlalarında gösterilen iş gücü, kıdem tazminatı ve mevsimlik işte çalışma potansiyeli bakımından oldukça yaygındır. Mevsimlik çalışan işçilerin çoğu, haklarını bilmediklerinden dolayı sıkıntı yaşamaktadırlar. Verdikleri hizmetin sonucunda, karşılığını alamayabilirler ve mağdur duruma düzebilirler. Tazminat hukuku, bu sorunlarla karşı karşıya gelenlerin yanında olmak adına çok gerekli bir sistemdir.

Bu sorunların yaşanmasındaki en büyük etken ise, mevsimlik olarak çalıştırılan işçilerin eğitim seviyesinin düşük olmasına bağlı olarak, okuma yazma oranının da düşük olmasıyla mağdur olmalarıdır. Hukuk sistemi, mevsimlik olarak çalışan bir işçinin, yeni mevsimde iş başı yaptırmayarak, kıdem tazminatı için ödenecek olan tutarın, çalışmayı kestiği tarihten itibaren ücretinin alınacağına karar verilmiştir.

Trafik Kazalarındaki Tazminatlar

Son dönemlerde artan nüfus oranıyla birlikte, araç sayılarında da ileri derecede artış görülmektedir. Her geçen gün arabaya olan düşkünlük daha da arttığından, kazaların olması da normal karşılanır oldu. Araç kullananların çoğun da dikkatsiz sürücülerden oluşmaktadır. Dikkatsiz araç kullanımı, ehliyetsiz sürücüler, alkollü araç kullanılmasından, denetimlerin aksatılması, yollardaki kusurlardan ve araçlarda alınmayan önlemlerden dolayı, çok sayıda trafik kazası olmaktadır.

Ve kazaların çoğu ölümle sonuçlanmakta ya da ağır yaralılar olmaktadır. Bu kazalar sonucunda, sadece maddi hasarlar değil manevi hasarlarda meydana gelmektedir. Buradaki maddi hasarların ortaya çıkması, zararın karşılanması söz konusudur. Bir çok kişi yasaların nasıl kullanılması gerektiğini ve haklarını bilmediğinden tazminat hukuku dahilinde zorluklar yaşanmaktadır.

Ölümlü Trafik Kazaları

Ülkemizde çok sık görülen ölümlü trafik kazaları sonucunda yakınlarının alması gereken tazminatlar vardır. Öncelikle destekten yoksun kalma tazminatı olmak üzere, vefat eden kişinin öldüğü ana kadarki süredeki tedavi masrafları, cenaze ve defnin gideri, kazaya uğrayan aracın maddi hasarı karşılanmaktadır.

Yaralamalı Trafik Kazaları

Burada durum biraz karışık olabilir. Burada ölüm olmadığından, destekten yoksun tazminatı ödenmemektedir. Hastane masrafları, çalışamadığı iş gününün masrafları, ev kaldığı tedavi süresince olan masraflar karşılanmaktadır. Aynı zamanda kazadan sonra tahribat durumuna göre, acıları ve sızıları için tekrardan manevi tazminat davası açabilmektedir. Birçok kişi bu kanunlardan habersiz olduğundan haklarını yeterince savunamamaktadır ve boşu boşuna paralar ödemektedirler.

Tazminat Davası, Tazminat Avukatı, İş Kazası Tazminat ve Manevi Tazminat

Tazminat Davası açmayı düşünüyor ve bir tazminat avukatı arıyorsanız geleceğiniz ilk yer belli. İş kazası tazminat, manevi tazminat ve daha birçok konuda size avukat danışma ve hukuk danışmanlık hizmeti veren Arabulucu Avukat Penbe Üner Keskin Şişli Avukat ve İstanbul En İyi Avukat olarak En İyi Avukatlar İstanbul içinde yerini korumakta ve size hizmet vermektedir. İletişim için ziyaret edin. Sizlere En İyi Avukatlar İstanbul arayışınızda yardım sunmak için burdayız. En İyi Boşanma Avukatı ve En İyi Hukuk Büroları konusunda yardım sunuyoruz. Ağır Ceza Avukatı ve İş Hukuku Avukatı arayanların da ortak adresi Penbe Üner Keskin ve Boran & Üner Hukuk Bürosu.