GAYRİMENKUL HUKUKU ALANINDA VERDİĞİ HİZMETLER

Gayrimenkul Hukuku, Tapu, Kamulaştırma, Şişli Avukat, Hukuk Bürosu, Mahkeme Süreci ve Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi Hakkında

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinden kaynaklanan davalar, Kamuoyunda Kentsel Dönüşüm Yasası olarak da bilinen AFET RİSKİ ALTINDAKİ ALANLARIN DÖNÜŞTÜRÜLMESİ HAKKINDA KANUN kapsamında yapılacak başvurular. Bu yasadan doğan uyuşmazlıklar, tapu iptal ve tescil davaları, kamuoyunda 2B Yasası olarak bilinen kanun kapsamında yapılacak başvurular ve bu yasadan doğan uyuşmazlıkların çözümü. İmar Yasası’ndan doğan uyuşmazlıklar. Kamulaştırma davaları. Kamulaştırmasız el atmadan doğan tazminat davaları. Tapu sicilinden doğan sorumluluk davaları. Muvazaa davaları. Taşınmaz mülkiyetinden doğan uyuşmazlıkların çözümü. Ecri misil davaları. Kadastro tespitine itiraz ve gayrimenkul hukukuna ilişkin tüm diğer uyuşmazlıkların çözümü noktasında ofisimiz değerli müvekkillerimize hukuksal destek vermektedir. Şişli Avukat, Hukuk Bürosu, Gayrimenkul Hukuku, Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi, En İyi Tapu Avukatı ve daha fazlası.

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi, Gayrimenkul Hukuku, Avukat, Şişli Avukat ve Mahkeme ile İlgili Olarak

Gayrimenkul üzerindeki uyuşmazlıklar, inşaat sözleşmeleri, kusurlar ve tapu sorunları gibi mülklerin satın alınması ve satılmasıyla ilgili işlemler tipik işlem anlaşmazlıkları ile sınırlı değildir. Bununla birlikte, sınır anlaşmazlıkları, mülk üzerindeki zararlar, izinsiz giriş, rahatsızlık ve tecavüz gibi mülkiyet hukukunun diğer yönlerinde bir dizi uyuşmazlık ortaya çıkabilir. 

Uyuşmazlıklar, özellikle ev sahibi ipotek ödemelerini artık yapamadığında yaygındır. İpotek sözleşmesinin şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilse de, ev sahibi ödemeleri yapmada başarısız olursa, ipotek veren bir mükellef, mülk üzerinde para iadesi yapabilir. Cebri icra genellikle, konutu geri vermek ve başka bir mülk alıcısına yeniden satmakta olan borç vereni içerecektir. Bu süreç, bir gayrimenkul avukatı ve ekibinin size yardımcı olabileceği birçok yasal prosedür içermektedir. Bir gayrimenkul avukatı, mülkün ipoteğe girmesini önlemek için ipotek yapan tarafın da içinde olduğu bir uzlaşma yolu seyretmeyi tercih edebilir. Bir haciz veya başka bir gayrimenkul anlaşmazlığı ile karşı karşıya kalırsanız, bir emlak avukatı ile konuşmak tavsiye edilir. Gayrimenkul hukuku ile alakalı profesyonel destek için Boran & Üner Hukuk Bürosu’na başvurabilirsiniz.

Ülkemizde gayrimenkul avukatı, hukuk bürosu, mahkeme süreci ve kat karşılığı inşaat sözleşmesi gibi konuları insanımız hep merak edilmiştir. Bu soru işaretlerini gidermek ve profesyonel hukuk danışmanlığı için, Şişli Avukat, En İyi Gayrimenkul Hukuku Avukatı Penbe Üner Keskin sizin aradığını avukat.