CEZA HUKUKU ALANINDA VERDİĞİ HİZMETLER

Ceza Hukuku alanında müşteki taraf adına katılma ve savcılık nezdindeki şikayetlerin yapılması , sanık adına ise savunma ve Türk Ceza Kanunundan doğan tüm davaların takibi noktasında ofisimiz değerli müvekkillerimize hukuksal destek vermektedir. Avukat, Şişli Avukat, mahkeme, hukuk bürosu ve ceza avukatı denince yapılması gereken araştırmalar oldukça derindir.

Ceza Hukuku

Suç Nedir? Ceza Hukuku Nedir? Ceza Avukatı – Avukat Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Suç, bir eylemin kasıtlı gerçekleştirilmesi olup genellikle sosyal olarak zararlı veya tehlikeli olarak tanımlanmış ve ceza hukuku kapsamında özel olarak tanımlanmış, yasaklanmış eylemlerdir ve cezaya çarptırılabilirler. Çoğu ülke kendi ceza hukukunu oluşturmuştur. 

Bir kodda yer alan belirli suçların tanımları, birçoğu kodun kendisinde ifade edilemeyen bir çok ilke ışığında yorumlanmalıdır. Örneğin, birçok hukuk sistemi, suç işlendiği iddia edilen zamanda, suçlanan kişinin zihinsel durumunu dikkate almaktadır. Çoğu hukuk sistemi, farklı mahkemelere dava açmak amacıyla suçları da sınıflandırır. Sosyal değişiklikler genellikle yeni ceza yasalarının kabul edilmesine ve daha yaşlı olanların eskimesine neden olur.

İşlenen suçların bir yaptırımı olması çok doğal olduğu gibi, bu yaptırıma maruz kalacak kişinin -sanığın- ve suça maruz kalan kişinin -davacının- kendilerini savunmak ve özgürce ifade etmek gibi doğal bir hakkı vardır. Her ne kadar başımıza gelmesinde kaçınsak da, hayat sürprizlerle dolu ve beklemediğimiz şekilde beklemediğimiz bir zamanda kendimizi mahkeme salonunda bulabiliriz. Ceza Hukuku alanına vakıf, mahkeme sürecinde müvekkilini en etkili biçimde temsil edebilecek bir avukat ve hukuk bürosu bulmak bazen çok zor olabiliyor. Böyle zor zamanlarda yanınızda kimin olacağını merak ediyorsanız ve bir arayış içindeyseniz, karşınıza ilk çıkan hukuk bürosu ve avukata kendinizi teslim ve emanet etme eğilimine girebilirsiniz. Böyle durumlarda Ceza Avukatı Penbe Üner Keskin ve Boran & Üner Hukuk Bürosu mahkeme süreçlerinde siz değerli müvekillerinin yanında olarak bu zorlu zamanlarınızı atlatmaya ve ferahlığa giden yolda size rehberlik edecek.

Ceza Avukatı, Şişli Avukat, Mahkeme ve Hukuk Bürosu

En iyi Ceza Avukatı, mahkeme, şişli avukat ve hukuk bürosu denince akla ilk gelen isim Şişli Avukat-Ceza Avukatı Penbe Üner Keskin. Mahkeme süreçlerinde insanların beklediği profesyonel ve pozitif desteği bulmak için Avukat Penbe Üner Keskin insanların birinci tercihidir.